Jedeme na Bahamy

Zdenička říká: To jsme si jen mysleli, že jedeme na Bahamy, jen do chvíle, kdy nám cestu a plány zkřížila děsivá Irena, hurikán stupně 3 s rychlostí větru přes 120 mil za hodinu :-(
Na “naši” loď Norwegian Sky jsme se nalodili v Miamském přístavu, který je jen kousek od našeho hotelu u dvojitého stromu, kolem čtvrté odpoledne, přičemž plánované odražení od břehu je v pět. Většina personálu je z Indonésie, Filipín, Indie a podobných zemí. Všichni jsou úžasně milí, přátelští a se vším se snaží pomoct. Asi doufají, že dostanou velký tip :-). Pobyt na lodi jsem bral také trochu jako jazykový kurz, protože tolik různých přízvuků na jednom místě jsem ještě nezažil, slovíčko Pardon a nechápavý výraz patřili v konveracích k mým nejpoužívanějším :-). Naše kajuta je krásně útulná a voňavá s prostornou koupelnou. Přesně taková, jako by na Honeymoon měla být :-).
Na Bahamách jsme strávili jeden den na ostrově New Providence ve městě Nassau, největším a nejlidnatějším Bahamksém ostrově. Po příjezdu do Nassau jsme se společně s tisícovkou dalších cestovatelů vylodili v přístavu, který přesně odpovídal typickému místu s extrémně hustým výskytem turistů. Spousta prodejců různých suvenýrů, předražené vody a naháněčů do taxíků. Navíc zde však vyhrává živá místní hudba, která tomuto místu dává nádech poklidu a exotiky. Většina turistů odjíždí přímo z přístavu na rajský ostrov (Paradise Island) spojený s hlavním ostrovem dvěma, asi 300m dlouhými jednosměrnými mosty.
My jsme začali s pěší procházkou po přístavu a okolí. Turistů rychle ubylo a budovy nabraly ošuntělejší charakter. Většina turistů které jsme potkali byli na projížďce ve voze taženým koněm. Zde je tento druh dopravy daleko populárnější jak v Praze, snad i pro to, že vozkové své oře ženou daleko rychleji a projížďka není taková loudavá nuda. Většina nemovitostí označovaných v průvodci “to nesmíte vynechat” se dá pěšky obejít během cca 45 min. Zhruba tak jsme to zvládli i my a hurá na paradise ostrov.
Paradise Island je obrovský hotelový komplex ve stylu Dubaje, včetně kasína, šesti bazénů, vodního světa se spoustou tobogánů (z důvodu Zdeničky fóbie jsme vynechali :-)), podmořského světa a krásných pláží na břehu Atlantiku, který je postaven na troskách bájné Atlantidy. V podmořském akváriu, které se skládá z několika podmořských tunelů, jdou úžasně pozorovat rejnoci, manty, žraloci, obří sardinky (mají cca metr), barakudy, a jiné, v moři zřídka potkatelné rybičky. Prohlídku jsme zakončili troškou lenošení na pláži a koupáním v Atlantiku. Na rozdíl od Key West zde byly již vlny a voda byla o něco málo chladnější. Pláže jsou zde naprosto úžasné, přičemž jedinou miniaturní kaňkou na kráse je menší množství vodní trávy, které je v tuto roční dobu na pláže mořskými proudy přinášeno. Ty nám však radost z koupání v oceánu s pozvolným písčitým dnem nemohly ani v nějmenším zkazit :-).
Po návratu na loď nám kapitán onámil, že vzhledem k sílícímu Hurikánu Irena, který se žene na Bahamské ostrovy, musíme změnit náš plan a další zastávky na Bahamských ostrovech nahradit dnem na moři a dnem na Key West. Tato zpráva nás dost rozesmutněla, nicméně když jsme následně viděli záběry v televizi, jak hurikán bičuje pobřeží, byli jsme rádi. Popravdě, odpočinkový den na luxusní lodi se spoustou jídla a pití, kde se o nás starali jak kdybychom byli na svatební cestě :-), nám přišel k duhu.
Třetí den naší cruise jsme strávili na již dobře známém ostrově Key West, kde jsme mi koupili nové plavky (i když nechápu proč, vždyť mé stare plavky měly jen dvě díry … :-)) a probrouzdali zbytek nádherného ostrova, který jsme při předcházející návštěvě již nestihli.
Do Miami jsme dorazili kolem sedmé hodiny ráno. Z přístavu jsme vyrazili rovnou na letiště, od kud jsme s krátkým přestupem v Houstonu cestovali za Richardem Shelly a Eathenem do San Diega, města slunce a sportovců.

Záložka pro trvalý odkaz.

Facebook comments:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>