Dovolená s dítetem – část I

Šimo dostal ke svému prvnímu jubileu (10 let) výlet do Londýna s Tetrou (Zdenička) a Strejdou (Já). Do Prahy přicestoval se svokrušou. Chudáci vstávali už v půl čtvrté ráno, aby stačili vlak.

Zdence se začátek cesty moc nevydařil. Večer před odletem šla ještě vyvenčit Amy a zbytek výpravy na Hadovku, a když si Zdenka st. ukládala do mobilu číslo na moji mamču, viděla ho chudák naposledy.

Ráno jsme vyrazili na letiště se smradlavým taxíkem od Áček s nefunkčními bezpečnostními pásy, kterému navíc nefungovala spojka a celou cestu na něco hudroval. Smraďocha jsme dýškem nepodpořili a hurá na checkin …

A je to to, další obstrukce. Někdo (samozřejmě Zdenička :-)) zapoměl (Zdenička to zde reformuluje, že jí to neseplo/netrklo), že nekoupil k letenkám kufry a nabalil kufřík ve víře jeho odbavení kosmetikou. Kubajs říká: „v nejhorším je to jen otázka peněz“ a tak to bylo i tu. Vyřešilo to 1500 Kč za odbavení jednoho kufru na obě cesty, což v součtu s cenou letenky byla furt velmi pěkná cena.

No ne, že by zase něco? Strážce hranice se zřejmě ve své kukani na Ryzyni nudil. Nejprve viděl Zdeničku a pokoušel se mi odeslat na vedlejší kukaň. Nedal jsem se :-)! Následně začal Zdeničku vyslýchat, proč vyváží Šima ze země a kde má potvrzení od rodičů, že ho může se sebou vzít? To už asi bylo dost i na Zdeničku. Postila se do něj, že volala po celé zeměkouli, a že ji všichni řekli, že pokud má svůj pas, že to není problém !!! Policista začal instinktivně couvat a omlouvat se, že to tak nemyslel :-).

Hned za vstupem sme potkali Zambáka s nákupním vozíkem a jeho šéfovou. Jak nás zmerčil, okamžitě předal vozík šéfové, odeslal jí za prací a šel nám nalévat dvanáctiletou Irsou whisky. Je to dobrý kamarád :-)!!! Na letišti nás provedl po kavárnách, ve kterých ho všude zdravili a vítali jak celebritu. No zkrátka ředitel letiště se nezapře :-). Jen jsem nechápal, proč když někdo prošel kolem kavárny, hned schovával sebe i cigaretku. No holt celebrita musí být ve střehu před paparatzi všude :-).

Hned za security jsem se začal zajímat o výhody cestování s dětmi. Easy jet nastupuje do letadla stylem kdo dřív příde ten dřív mele, takže pokud se nechcete strkat, sedíte každý v jiné části letadla. Skusil jsem hned vyzvědět, zdali by nám Šimo nemohl zařídit expresní nástup. Byť ofiko je tato výhoda jen do 5ti let věku, zřejmě jsem formuli „nějaká možnost, že bude matka s dítětem sedět spolu“ pronesl správným tónem a letuška nás hned expresně provedla na začátek fronty :-). A je to tu, vše zlé za námi a teď už si budeme jen užívat.

Sedíme v letadle, Zdenička studuje průvodce, Šimo paří hry a dlabe muffin …

Viva London
JJ

Záložka pro trvalý odkaz.

Facebook comments:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>